خرید زمین ارزان چلندر نوشهر

متری 800 هزار تومان - کد ملک : 620

خرید زمین ارزان چلندر نوشهر

خرید زمین ارزان چلندر نوشهر

خرید زمین چلندر ارزان

کد 620
زمین فروشی
400متر زمین
دیوار کشی
دو بر
متری 800 هزار

روستای چلندر ، منطقه ای در پای کوه و از یک طرف به حوضکتی و از طرفی هم به ملکار و حمزده و از طرفی هم به دزدک منتهی میشود این منطقه بسیار زیبا دارای ویژگی های خاص توریستی منحصر بفردی است آبشار چلندر معروف ترین شناسه معروف این روستا میباشد این روستای زیا دارای شهرک های لوکس زیادی است

خرید زمین ارزان چلندر نوشهر

آبشار چلندر

آبشار چلندر ، آبشاری که در بین شهرهای نور و نوشهر قرار دارد. آبشار چلندر در جنوب شرقی روستای چلندر و در میان چنگل و درختان پنهان است و باید کمی قدم بزنید تا لذت دیدن آبشار را بچشید ، آبشاری که آن زمان که من رفتم هنوز شهره نشده بود

آبشار چلندر: آدرس استان مازندران ، ۱۸ کیلومتری جاده نوشهر به نور در توابع بخش بلده کجور ، جنوب شرقی روستای چلندر
مختصات جغرافیایی ، آب و هوا ، نقشه و … آبشار چلندر : E 51″40’40.07 N 36″24’15.38
ارتفاع آبشار از سطح دریا : ۱۵۳ متر
پیرامون نام  : به علت واقع شدن آبشار چلندر در جنوب روستای چلندر به این نام شهره شده است.

اطلاعات جغرافیایی :

نام رود آبشار: چلندر
رشته کوه آبشار: … نمی دانم دوستان کمک کنند.
ارتفاع آبشار : از نیم متر تا ۴ متر
میانگین پهنای آبشار : از نیم متر تا ۲ متر
تعداد ریزشگاه ها : فراوان

آبشار چلندر از جاذبه های طبیعی و بکر روستای چلندر میباشد

چلندر نوشهر

روستای چلندر در بخش مرکزی دهستان بلده کجور واقع شده و طبق آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵ دارای ۳۱۵ خانوار و ۱۳۸۳ نفر جمعیت می باشد. که از این تعداد ۶۷۹ نفر مرد و ۷۰۷ نفر زن هستند و ۲۳۱ نفر سواد خواندن و نوشتن ندارند!!
نکته اول: سفر من به چلندر در سال ۱۳۸۸ بود!
بعد از ورودی به روستای چلندر از جاده ساحلی نوشهر به نور حدود ۳ کیلومتر جاده آسفالته و بعد آز آن حدود ۵۰۰ متر جاده خاکی است ، تابلویی هم برای راهنمایی مسیر به سمت آبشار چلندر به غیر از دست نویسهای بر روی دیوار خانه ها و باغها دیده نمی شود. به پای کوه که می رسید ؛ تابلوی به این مضمون به شما خوش آمد می گوید: «نگهبانی ماشین» البته آن زمان که من آنجا بودم نه نگهبانی بود و نه کسی که درخواست پول کند.

 برای دیدن آبشار چلندر و سرچشمه آن شروع کردیم به پیاده روی ، بعد از حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بود که چاله های زیبایی که آب از صخره ها و سنگ های کوچک به داخل این حوضچه ها می ریزد بر می خورید. هر چقدر که بالاتر می روید مکانها و حوضچه های آب بکر تر و زیباتر می شود. اما مسیر رودخانه تنها تکرار همان حوضچه های اولیه است !!

زمین چلندر نوشهر

چلندر

تنها چیزی که در طول مسیر شما را آزار می داد ، زباله های رها شده در مسیر آبشار چلندر بود ، البته نمی دانم در حال حاضر وضعیت به چه صورت است.
نکته دوم: بنای امامزاده نوح و آرامستان چلندر قبل از مسیر آبشار است که به زودی درباره آن خواهم نوشت.

وقتی همین طور مسیر رودخانه آبشار چلندر را بروید ، خوشبختانه یکی را دیدیم و سوال کردیم که چقدر مانده تا آبشار را ببینیم ؟ آن مرد روستایی نگاهی به ما کرد و گفت : آبشار چلندر همینه دیگه مگر ندیدید!! … پس کنار یکی از همان حوضچه ها نشستیم و بعد از چند دقیقه برای دیدن امامزاده نوح برگشتیم که در راه دو پسر بچه را دیدم که از یک صخره ۳ متری با چه شور و ذوقی به داخل حوضچه ۴۰ سانتی شیرجه می زدند. نکته جالب آنکه باهمان زباله های ما (شیشه های پلاستیکی نوشابه) برای خودشان جلیقه نجات ساخته بودند و از آن بهره می بردند.

این منطقه زمین های ارزان قیمت زیادی وجود دارد البته خط گاز یا همون لوله گاز این منطقه دارای زمین های ارزان داخل بافت و شهرک های بسیار عالی میباشد این شهرک های لوکس و زیبا دارای نگهبانی 24 ساعته میباشند

 

توجه :

آدرس مکان ویلا ممکن است واقعی نباشد بقیه اطلاعات صحیح میباشند. لطفا تماس بگیرید

 

 

املاک پورولی در خدمت شماست

کانال تلگرام املاک پورولی

http://telegram.me/pourvali

 

 اگر در شبکه های اجتماعی، عضو هستید ما را در آن ها دنبال کنید

 

فیسبوک:

https://www.facebook.com/amlak.pourvali.9

 

 لینکدین:

https://ir.linkedin.com/in/amlak-pourvali-b39006136

 

 

پورولی……………………………………………… ۰۹۱۱۳۹۵۸۱۲۶

در ادامه ببینید ...